Hizmetlerimiz

Blog

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ekimi kimlere uygulanabilir?


Sakal bölgesinde yara, yanık, ameliyat gibi nedenlerle kıl kaybı olan yada hiç sakalı çıkmamış kişiler için uygundur. Saç ekimi ameliyatı gibi sakal FUE veya DHI gibi teknikler kullanılarak yapılır. Bu ekimler için de ekilecek kökler, öncelikle saç derisinin arkasından alınır ve hastanın ihtiyacı olan yüz bölgelerine tekrar yerleştirilir. Yüz bölgesi ekimlerinde saç ekiminde olduğu gibi ekim yapılacak hattın çizilmesi, yönlerinin ve yoğunluğunun düzenlenmesi çok önemlidir.

Sakallarının olması için mücadele eden erkekler bu ameliyat için adaydır. Bu, sakalların tamamen yada kısmen olmadığı anlamına gelir. Bu ameliyatın başarılı olması için donör alanda (yani kafa derisinin arkasına) yeterli miktarda saç olmalıdır.

Sakal: Kayıp alanlarına ve istenen sonuca bağlı olarak 400-4.000 greft

Daha fazla bilgi edinmek için merkezime ulaşabilirsiniz

Bıyık ekimi kimlere uygulanabilir?


Bıyık bölgesinde yara, yanık, ameliyat gibi nedenlerle kıl kaybı olan yada hiç bıyığı çıkmamış kişiler için uygundur. Saç ekimi ameliyatı gibi sakal FUE veya DHI gibi teknikler kullanılarak yapılır. Bu ekimler için de ekilecek kökler, öncelikle saç derisinin arkasından alınır ve hastanın ihtiyacı olan yüz bölgelerine tekrar yerleştirilir. Yüz bölgesi ekimlerinde saç ekiminde olduğu gibi ekim yapılacak hattın çizilmesi, yönlerinin ve yoğunluğunun düzenlenmesi çok önemlidir.

Bıyık: 400-500 greft