PRP-MEZOTERAPİ

PRP NEDİR NASIL YAPILIR

PRP tedavisi Platelet Rich Plasma nın Türkçe kanımızdaki Platelet adı verilen onarım hüzrelerinden zengin plazma kısmının gerekli bölgelere uygulanması yöntemidir.

PRP vücudun hemen her bölgesindeki genellikle cilt ve eklem rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılabilen geniş etki alanına sahip bir uygulamadır.

Yoğun saç dökülmesi sonrası kısmen seyrelen saçlı bölgelerde dökülmenin yavaşlatılması veya durdurulması için de uygulanabilir.

PRP saç ekimi sırasında ve ekim sonrası 15. Günden itibaren uygulanabilen saç köklerinin daha hızlı ve daha sağlıklı çıkmasını sağlayabilen destek tedavilerden biridir.

İşlem sırasında 2 tüp kan alınır ve özel cihazlar yardımı ile kandaki plazma kısmı ayrıştırılır.

Kanın plazma kısmındaki PRP gerekli bölgelere özel iğneler ile enjeksiyon yada başka yöntemler ile uygulanır.

 

MEZOTERAPİ NEDİR NASIL YAPILIR

Mezoterapi tedavisi PRP ile benzer etkilere sahip, özellikle saç ve cilt yüzeylerinde kullanılan saçın, cildin ihtiyacı olan vitamin ve minarallerin gerekli bölgelere özel iğneler ile enjeksiyon yada başka yöntemler ile uygulanmasıdır.

Mezoterapi yoğun saç dökülmesi sonrası kısmen seyrelen saçlı bölgelerde dökülmenin yavaşlatılması veya durdurulması için de uygulanabilir.

Mezoterapi ekim sonrası 15. Günden itibaren uygulanabilen saç köklerinin daha hızlı ve daha sağlıklı çıkmasını sağlayabilen destek tedavilerden biridir

YUKARI
Görüşmeye Başla
1
İLETİŞİME GEÇ
Merhaba
SerHair Center 'a Hoşgeldiniz...

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by